O nás

Archiv HK CZ vznikl v průběhu sestavování knihy Historie hnutí Hare Krišna v Československu. Při sbírání materiálu potřebného k sestavení knihy se začala hromadit data, fotky, atd….a bylo jasné, že to vše se do knihy nevejde.

Rozhodli jsme se proto začít veškeré materiály o hnutí systematicky shromažďovat, identifikovat a třídit, a zdokumentovat tak veškeré dění v hnutí či okolo něho tak, jak se postupně v této zemi v posledních desetiletích vyvíjelo a bude vyvíjet dále.

Užitek z této práce, která je nyní na samém začátku by měli mít nejenom členové hnutí a jeho příznivci, ale i laická a odborná veřejnost, studenti  i učitelé.

Účelem archivu je sbírat materiály o  činnosti hnutí a skládat tak z mozaiky informací obraz jeho vývoje dokumentovat ho v publikacích, přednáškách, výstavách nebo třeba zde na tomto webu.

Dalším záměrem archivu je, přiblížit členům i veřejnosti historii hnutí nejen v Česku, ale celkově ve světě tak, jak se postupně od šedesátých let po této planetě šířilo. Máme v plánu překládat a vydávat i materiály dokumentující činnosti  ISKCONu  a jeho Zakladatele-áčáryi, A.Č. Bhaktivedánty Swamiho Prabhupády a tak přiblížit studentům našeho hnutí i veřejnosti kontext ISKCONu jako takového – jako celosvětové organizace, jejíž jednou malou částí je Hare Krišna hnutí v České republice.

Hare Krišna